Dziennik Gazeta Prawana logo

Czy trzeba zmodyfikować świadectwo pracy po zawarciu ugody pozasądowej

8 października 2015

Zawarłem z pracownikiem ugodę pozasądową w sprawie o sprostowanie świadectwa pracy. Czy w związku z tym muszę wpisywać jakąś podstawę do sprostowania, skoro ustalono, że rozwiązanie umowy o pracę nastąpi na mocy ugody? Czy mam wydać nowe świadectwo, czy poprawić wcześniejsze? Jaką wpisać datę wydania?

Świadectwo pracy musi zostać wydane w określonym przez przepisy prawa trybie oraz odpowiadać wskazanej w przepisach treści. Szczegółową treść świadectw pracy oraz sposób i tryb jego wydawania i prostowania określa rozporządzenie ministra pracy i polityki socjalnej w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania (dalej: rozporządzenie). Zgodnie z jego par. 1 ust. 1 pkt 1a w świadectwie powinno się zamieścić podstawę prawną rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.