Ekogroszek z zarzutami o greenwashing
Ekolodzy domagają się interwencji UOKiK. Koncerny bronią się, że relatywnie rzecz biorąc, ich produkt jest dobry dla środowiska
43 proc. użytkowników ekogroszku, paliwa wytwarzanego z węgla, postrzega go jako produkt przyjazny dla środowiska – wynika, że z badania Kantaru na zlecenie organizacji Client Earth Polska, którego wyniki widział DGP. Prawie połowa ankietowanych jest przekonana, że w mniejszym stopniu niż inne rodzaje węgla przyczynia się do smogu. Zdaniem 20 proc. wydziela mniej dymu. Według 9 proc. jego spalanie jest mniej szkodliwe dla zdrowia. 8 proc. stwierdziło, że jest bardziej przyjazny dla klimatu. Dwie trzecie badanych zgodziło się ze stwierdzeniem, że spalanie węgla może być przyjazne lub neutralne dla środowiska, jeśli jego jakość jest odpowiednio wysoka – przeciwnego zdania było 27 proc.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.