Prąd z pustyni Mojave
W Stanach Zjednoczonych powstanie największa na świecie elektrownia słoneczna. Ekologiczną siłownię będą tworzyły cztery ogromne pola ogniw fotowoltaicznych, każde o wartości 1 mld dol. - Elektrownia Blythe powstanie na kalifornijskiej pustyni Mojave. Jej wydajność będzie dorównywać nowoczesnej elektrowni opalanej węglem lub turbinie w siłowni atomowej - powiedział sekretarz zasobów wewnętrznych USA Ken Salazar . W sumie Blythe ma generować 1000 MW energii elektrycznej. Firma Solar Millennium, która zbuduje Blythe, zapewnia, że wystarczy to do do zapatrzenia 750 tys. domów w prąd.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.