Kuszący czar elektrycznych samochodów
TECHNOLOGIA Elektromobilność jest w ostatnich tygodniach bardzo modna. Mówią o niej przedstawiciele rządu i szefowie spółek z udziałem Skarbu Państwa. Oprócz słów są też już realne działania
Cztery koncerny energetyczne złożyły do UOKiK wniosek w sprawie powołania spółki ElectroMobility Poland. Jej celem - jak głoszą zgodne komunikaty wszystkich zainteresowanych firm - ma być stworzenie podstaw ekonomiczno-organizacyjnych, technologicznych i naukowych do kreacji i rozwoju elektromobilności w Polsce. Działalność spółki ma stymulować rozwój rynku pojazdów elektrycznych i rynków powiązanych, a także umożliwić polskim przedsiębiorcom konkurowanie na rynku unijnym i światowym. Spółka ma także stanowić platformę organizacyjną dla współpracy w zakresie elektromobilności przemysłu z jednostkami naukowymi i badawczo-rozwojowymi. Stworzy ona mechanizmy finansowania badań naukowych i prac badawczo rozwojowych w zakresie elektromobilności, zajmie się transferem wyników tych prac i stworzonych technologii do przemysłu i ich wykorzystaniem.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.