Ograniczenie limitu wwozu paliwa remedium na szarą strefę
Ministerstwo Finansów w ramach zwalczania szarej strefy opracowało projekt zmian m.in. ustawy o transporcie drogowym, który pozwala odbierać licencję przewoźnikom za stosowanie nielegalnego paliwa. Jednak, jak od samego początku podnosiliśmy na łamach DGP, wbrew uzasadnieniu projektu, przepisy te nie obejmą tzw. dużego transportu rzeczy czy osób. Będą miały za to zastosowanie do przewozu osób wykonywanego samochodami osobowymi oraz busami zabierającymi do ośmiu pasażerów, a w przypadku transportu rzeczy do pośredników oraz spedytorów, którzy w ogóle nie posiadają pojazdów. Tymczasem najczęściej oszustwa, np. polegające na używaniu do celów napędowych oleju opałowego, dotyczą ciągników siodłowych i autobusów.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.