Dziennik Gazeta Prawana logo

Państwowy operator chce zawojować spedycję towarów

Spółki Skarbu Państwa z pomocą Giełdy Papierów Wartościowych zamierzają utworzyć polskiego cyfrowego operatora logistycznego

Choć jak przyznaje prezes GPW Marek Dietl na razie startują prace koncepcyjne w tej kwestii, to liczy, że szykowany operator będzie znaczącym graczem na rynku logistyki. Zapowiada, że przedsięwzięcie doprowadzi do „lepszego wykorzystania potencjału transportowego polskich firm i obniżenia kosztów oraz poprawy jakości obsługi logistycznej początkowo spółek Skarbu Państwa, docelowo wszystkich spółek działających na terenie Polski, a może z czasem uda się umiędzynarodowić ten projekt”. W pomysł mają się zaangażować duże państwowe firmy, m.in. KGHM, Grupa Lotos, PKO BP, Bank Pekao, PZU, PKP, Polska Grupa Lotnicza (właściciel LOT-u). Przedsięwzięciu patronuje zaś Ministerstwo Aktywów Państwowych, które zakłada, że na dobre wystartuje ono w 2022 r.

Pozostało 82% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.