Dziennik Gazeta Prawana logo

PGZ prawie 40 mln zł na plusie

28 maja 2019

Zysk Polskiej Grupy Zbrojeniowej za 2018 r. to zasługa wsparcia z MON. Przed rokiem spółka miała ponad 100 mln zł straty

Duży wpływ na wynik na poziomie 37,4 mln zł miały pieniądze, które PGZ otrzymała od resortu obrony w ramach Programu Mobilizacji Gospodarki. Około ćwierć miliarda złotych, prawie tyle samo, co w sumie przez pięć poprzednich lat, resort zapłacił za utrzymywanie niewykorzystanych linii produkcyjnych. Gdyby nie to, strata byłaby podobna jak w ubiegłym roku. – Ta kwota nie pokrywa jeszcze w 100 proc. utrzymania mocy produkcyjnych, ale zbliża się do pożądanej wysokości – wyjaśniał na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami prezes PGZ Witold Słowik.

Pozostało 71% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.