Dziennik Gazeta Prawana logo

Ropa naftowa zniżkuje o 5 proc. Donald Trump zakończył wojnę z Iranem

Donald Trump
Według prezydenta Donalda Trumpa porozumienie pokojowe z Iranem zostało uzgodnione, a do jego podpisania może dojść w najbliższy weekend.PAP/EPA / AARON SCHWARTZ / POOL
12 czerwca, 14:21
aktualizacja 15 czerwca, 10:53

Według amerykańskiego prezydenta porozumienie pokojowe z Iranem zostało wynegocjowane i zostanie podpisane w piątek. Informację potwierdziły władze w Teheranie i pośredniczący w rozmowach Pakistan. Notowania ropy naftowej spadły do najniższego poziomu od ponad 3 miesięcy.

W poniedziałek 15 czerwca przed południem ropa naftowa gatunku Brent kosztowała ok. 8 dol. za baryłkę. Od czwartkowego popołudnia, po podaniu przez Donalda Trumpa informacji o uzgodnieniu umowy pokojowej z Iranem, notowania spadły o niemal 12 proc. Cena surowca jest najniższa od ponad trzech miesięcy. W porównaniu z końcem lutego, sprzed ataku USA i Izraela na Iran, notowania surowca są wyższe o niecałe 15 proc. W apogeum wzrostów po wybuchu wojny baryłka gatunku Brent kosztowała 119 dol.

Pozostało 89% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: edgp.gazetaprawna.pl/Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.