Amerykański rynek pracy odżył w marcu. Najlepsze dane od ponad roku
Filarem rynku pracy w USA pozostaje opieka zdrowotna i pomoc społeczna. W tych dwóch obszarach powstało od grudnia 2024 r. 850 tys. miejsca, podczas gdy pozostałe sektory prywatne straciły ponad 300 tys. etatów w tym okresie. Perspektywy wzrostu PKB dla największej globalnej gospodarki pozostają optymistyczne.
W marcu w amerykańskiej gospodarce, poza rolnictwem, powstało 178 tys. nowych miejsc pracy. To najlepszy wynik od grudnia 2024 r., znacznie przewyższający oczekiwania ekonomistów (65 tys.). Stopa bezrobocia w marcu spadła do 4,3 proc., z 4,4 proc. w lutym.
- Silne odbicie zatrudnienia sugeruje, że gospodarka USA jest w dobrej kondycji, by przetrwać trudności związane z konfliktem na Bliskim Wschodzie – napisali w komentarzu ekonomiści ING.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.