Obligacje bez fajerwerków
W najbliższych miesiącach nie będzie niestandardowych emisji - zapowiada Ministerstwo Finansów. Na razie nie ma potrzeby, żeby w ten sposób sięgać po oszczędności obywateli. Budżet dość dostał od dużych inwestorów
Resort finansów bez problemu sprzedaje obligacje na rynku hurtowym i idzie mu to na tyle dobrze, że do końca kwietnia sfinansował 82 proc. tegorocznych potrzeb pożyczkowych. Popyt ze strony dużych inwestorów finansowych nie maleje, co widać było na pierwszym majowym przetargu: MF sprzedało papiery warte 5,7 mld zł, a mogło za ponad 11 mld zł. Nie ma więc potrzeby wychodzić na rynek detaliczny ze specjalnymi ofertami. Tym bardziej że zainteresowanie oszczędzających nimi nieco osłabło.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.