Wielkie manewry na Syberii
Rozpoczęte wczoraj ćwiczenia wojskowe na 18 poligonach Syberii i ogłoszony niedawno gigantyczny program zbrojeniowy pokazują, że mimo złagodzenia retoryki rosyjskie cele strategiczne nie uległy zmianie.
Wostok-2010 - pod takim kryptonimem do 8 lipca potrwają manewry, w których weźmie udział 20 tys. żołnierzy wszystkich rodzajów wojsk. Kulminację zaplanowano na 5 lipca. Wówczas ruchy wojsk na poligonie Cugoł w okręgu agińsko-buriackim będzie obserwować prezydent Dmitrij Miedwiediew. Tym razem, zamiast odpierania inwazji żołnierze przećwiczą rozprawę z izolowanym przeciwnikiem: powstańcami lub separatystami.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.