Polacy chcą mniejszości
Przedstawiciele władz Polski i Niemiec rozmawiali wczoraj o sytuacji Polaków mieszkających w RFN. Osoby z polskimi korzeniami skarżą się na dyskryminację. I walczą o status mniejszości narodowej.
Ich zdaniem władze w Berlinie nie przestrzegają postanowień traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z 1991 r., który gwarantował osobom pochodzenia polskiego prawo do rozwijania własnej odrębności. Niemcy nie wydali rozporządzeń wykonawczych do traktatu, więc polskie szkolnictwo czy instytucje kulturalne nie otrzymują dotacji. W rezultacie jedynie 2,5 proc. polskich dzieci uczy się języka ojczystego.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.