Dziennik Gazeta Prawana logo

Samorządy mogą zgłaszać pomysły do rządowego programu „Kolej plus”

Oprócz dofinansowania budowy nowych linii czy rewitalizacji starych jest szansa na wsparcie mniejszych inwestycji. Pytanie tylko, czy wymóg 15-proc. wkładu własnego nie zniechęci JST

Program uzupełniania lokalnej i regionalnej infrastruktury kolejowej, w skrócie „Kolej plus”, rusza w pechowych okolicznościach. Miał wystartować jeszcze w marcu, ale plany pokrzyżowała szybko rozwijająca się pandemia koronawirusa. Teraz zaś jest obawa, czy walka z COVID-19 i jej skutkami, która mocno uderzyła w dochody samorządów, nie spowoduje, że gminy stracą nim zainteresowanie. Widać bowiem wyraźnie, że dziś szukają one raczej oszczędności, a nie planują wydatków. W zmienionych poepidemicznych warunkach rząd nie zdecydował się bowiem na zmianę głównych zasad programu i dofinansowywanie inwestycji w 100 proc.

Pozostało 97% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.