Dziennik Gazeta Prawana logo

Samorządy podzielą się wpływami z podatków

3 lipca 2018

Na elektrowniach jądrowych zarobią nie tylko gminy, które będą miały na swoim terenie instalacje, ale także gminy z nimi graniczące. Samorząd mający na swoim terenie instalacje jądrowe będzie musiał bowiem oddać na rzecz sąsiadów 50 proc. wpływów z podatku od nieruchomości, który zostanie uiszczony przez przedsiębiorstwa energetyczne wykorzystujące atom

Uchwalona przez Sejm ustawa o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących ustanawia reguły podziału korzyści pomiędzy gminami w związku z budową elektrowni jądrowych. Chodzi o podział wpływów z podatku od nieruchomości pomiędzy gminą mającą na swoim terenie instalację jądrową a gminami sąsiednimi (ościennymi).

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.