Dziennik Gazeta Prawana logo

Policjant musi mieć odrębny identyfikator i hasło

16 stycznia 2013

Od stycznia funkcjonariusze mogą skorzystać z danych znajdujących się w zbiorach policji tylko wtedy, gdy jest to niezbędne do prawidłowego wykonywania czynności służbowych, a także podczas wykonywania tych czynności

Policja przetwarza informacje zgromadzone w zbiorach danych. Mogą korzystać z nich tylko następujące służby: kryminalna, prewencyjna, śledcza, wspomagająca działalność policji w zakresie logistycznym i technicznym oraz Lotnictwo Policji. Oprócz tego te służby korzystają również z danych osobowych przetwarzanych w zbiorach udostępnianych policji w drodze teletransmisji danych. Jednak musi być przy tym spełniony warunek, że korzystają tylko w zakresie niezbędnym do wykonywania zadań służbowych.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.