Dziennik Gazeta Prawana logo

Czy trzeba spełniać wszystkie wymogi, żeby podpisać umowę z NFZ

29 września 2010

Placówki opieki zdrowotnej niespełniające wszystkich wymagań w zakresie wyposażenia w aparaturę medyczną lub dysponujące zbyt małą kadrą medyczną również będą mogły podpisywać kontrakty z funduszem.

Ministerstwo Zdrowia wprowadza możliwość zawierania umów z funduszem również przez tych świadczeniodawców, którzy nie zawsze spełniają w 100 proc. wszystkie niezbędne warunki. To efekt tego, że wciąż w niektórych województwach brakuje placówek medycznych spełniających wszystkie wymogi określone przez NFZ. Taka możliwość ma zapewnić pacjentom odpowiedni dostęp do świadczeń zdrowotnych w ciągu roku. Nowe zasady przeprowadzania postępowań dodatkowych obowiązują od 23 września.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.