Dziennik Gazeta Prawana logo

Jeśli nie są stroną, to nie wezmą udziału w postępowaniu

28 czerwca 2018

W ramach działalności gospodarczej wynajmuję pawilony handlowo-usługowe. Wystąpiłem do prezydenta miasta o wydanie zezwolenia na zajęcia pasa drogowego, aby przeprowadzić remont elewacji. Najemcy pawilonów nie zgadzają na dokonanie tych robót, gdyż uważają, że utrudniać to będzie dostęp potencjalnych klientów do lokali użytkowych. Domagają się udziału w postępowaniu o wydanie zezwolenia. Czy przysługuje im takie prawo?

Nie, najemcy lokali handlowych, zlokalizowanych w pasie drogowym objętym postępowaniem o wydanie zgody na jego zajęcie, nie mogą wziąć udziału we wszczętym na pana wniosek postępowaniu o wydanie zezwolenia na zajęcia pasa drogowego. Nie mają bowiem statusu strony w tym postępowaniu.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.