Dziennik Gazeta Prawana logo

Koniec z fakturami wystawianymi na kasie fiskalnej

faktura
Od 1 stycznia 2027 r. nie będzie można już wystawić faktury za pomocą kasy fiskalnej.Shutterstock
dzisiaj, 15:33

Przejściowo można jeszcze wystawiać faktury przy użyciu kas rejestrujących tylko do 31 grudnia 2026 r. Potem nie będzie to już możliwe. W związku z tym zostaną technicznie dostosowane przepisy o kasach fiskalnych.

KSeF: zasady i limity

Przypomnijmy, że obecnie co do zasady podatnicy muszą wystawiać i odbierać faktury ustrukturyzowane za pomocą Krajowego Systemu e-Faktur. Tylko najmniejsi podatnicy, tj. ci, którzy wystawiają miesięcznie faktury na łączną kwotę do 10 tys. zł (wraz z VAT), mogą funkcjonować jak do tej pory (do końca 2026 r.).

Pozostało 98% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: edgp.gazetaprawna.pl/Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.