Dziennik Gazeta Prawana logo

Gminny ośrodek kultury zapłaci za węgiel

18 kwietnia 2012

Interpelacja

Samorządowa instytucja kultury nie może korzystać ze zwolnienia z akcyzy w związku z zakupem i zużyciem węgla opałowego. Poinformowało o tym Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską (nr 2476/12). Resort podkreślił, że zamknięty katalog zwolnień z akcyzy wyrobów węglowych zużywanych do celów opałowych został określony w art. 31a ust. 2 ustawy akcyzowej (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 108, poz. 626 z późn. zm.). W punkcie 3 tego przepisu uregulowano zwolnienie dla wyrobów węglowych zużywanych przez gospodarstwa domowe, organy administracji publicznej, jednostki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, podmioty systemu oświaty, żłobki i kluby dziecięce, podmioty lecznicze, jednostki organizacyjne pomocy społecznej i organizacje, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.