Plan na szczepionkę
Rząd przyjął wczoraj Narodową Strategię Szczepień na COVID-19. Teraz przygotowuje dystrybucję preparatów oraz szykuje kampanię informacyjną. – Najskuteczniejsza szczepionka nie zadziała, jeśli do programu przystąpi zbyt mało osób – przypomniał premier.
Dziś pod numerem 989 uruchomiona zostanie infolinia z ogólnymi informacjami na temat szczepionki. W drugiej połowie stycznia osoby, które w pierwszej kolejności będą mogły się zaszczepić, poprzez tę infolinię umówią się na termin.
Mimo spadku liczby nowych przypadków koronawirusa obostrzenia nie będą luzowane. Dla rządu święta i ferie to momenty, które będą decydować o tym, czy pojawi się trzecia fala pandemii. Jutro Ministerstwo Zdrowia ma przedstawić „rezultaty analiz dotyczących obostrzeń”. Niewykluczone są zmiany w tym zakresie. – Docierają do nas sygnały o nadużywaniu wyjazdów służbowych. Będę rekomendował zdecydowanie surowsze działanie, dlatego właśnie, by nas obronić przed trzecią falą pandemii, ale o szczegółach poinformujemy państwa w czwartek – wskazał minister zdrowia Adam Niedzielski. ©℗ A2
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.