Dziennik Gazeta Prawana logo

Rząd: niezadłużone szpitale powinny korzystać z planu B

20 marca 2009

● Rząd uważa, że jego uchwała nie łamie konstytucji i na razie nie zamierza przygotowywać projektu ustawy

● Resort zdrowia zamierza objąć planem B te samorządy, które już spłaciły długi swoich szpitali

W najbliższą środę resort zdrowia zakończy konsultacje projektu uchwały Rady Ministrów w sprawie planu B dla szpitali przekształcanych w spółki. Jak zapewnia Jakub Szulc, wiceminister zdrowia, w ciągu dwóch tygodni resort przygotuje ostateczną wersję uchwały. Poszerzona zostanie lista samorządów, które będą mogły skorzystać z programu, a tym samym z pieniędzy z budżetu. O te, na terenie których działają szpitale bez długów, bo wcześniej samorządy je spłaciły.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.