NFZ nie rozliczy badań bez ponownej konsultacji u medyka
Pacjenci, nawet jeśli wyniki analizy są dla nich pozytywne, by je poznać, i tak muszą iść na wizytę do lekarza. W ten sposób z systemu wyciekają pieniądze
Od stycznia osoby chore na raka mają być szybciej diagnozowane. Więcej badań będą mogli im zlecać lekarze rodzinni. Jednak między medykami i resortem zdrowia trwa spór o finansowanie dodatkowej diagnostyki. Stawką jest 300 mln zł, których chcą dodatkowo medycy rodzinni. Narodowy Fundusz Zdrowia twierdzi, że nie ma tych pieniędzy. Tymczasem pacjenci alarmują, że pieniądze na badania są marnowane, bo część z nich jest niepotrzebnie powtarzana.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.