Pakt w stolicy, w regionach strajki
Podpisane w zeszłym tygodniu porozumienie pomiędzy pielęgniarkami oraz resortem zdrowia nie zatrzymało fali protestów w szpitalach na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie
Kilkaset pielęgniarek na Podkarpaciu przebywa na zwolnieniach lekarskich. Według informacji wojewody dotyczy to szpitali w Rzeszowie, Mielcu, Tarnobrzegu i Stalowej Woli. Niektóre placówki wstrzymały planowe przyjęcia. Również Szpital Kliniczny (SPK) nr 4 w Lublinie w związku z akcją protestacyjną wstrzymał przyjmowanie pacjentów. Podwyżek domagają się także pielęgniarki z innych placówek na Lubelszczyźnie, a problemy z nieobecnością personelu mają szpitale m.in. w Lubartowie i Hrubieszowie oraz szpital dziecięcy w Lublinie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.