Dziennik Gazeta Prawana logo

Wyrzucasz telewizor? Wyrejestruj go

29 czerwca 2018

Dzięki groźbie wpisania na listę dłużników KRRiT odzyskała ponad 100 tys. zł z abonamentu

Na pierwszy ogień w pilotażowym projekcie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Poczty Polskiej poszło 150 losowo wybranych dłużników abonamentowych spośród wszystkich znajdujących się w wykazie poczty. Łącznie upomnienia opiewały na kwotę ponad 631 tys. zł (486 tys. zł zaległych opłat i 144 tys. zł z tytułu odsetek). W efekcie 81 dłużników zostało wpisanych do Krajowego Rejestru Długów (w trzech skutkowało to uregulowaniem należności, a w jednym - wnioskiem o umorzenie zadłużenia). Łącznie wniesiono opłaty w kwocie ponad 109 tys. zł.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.