Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Polityka

Firmy jeszcze poczekają na tarczę 4.0. Ale niedługo

31 maja 2020
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Rozszerzenie dofinansowania do pensji pracowników, jednoznaczne uprawnienie do kierowania na zaległy urlop, limit odpraw – to przykładowe rozwiązania, które zawiera projekt tarczy antykryzysowej 4.0. Wszystko wskazywało, że Sejm uchwali je na ostatnim posiedzeniu i szybko wejdą w życie. Ale tak się nie stało.

– Zdecydowały o tym kwestie organizacyjne. W trakcie drugiego czytania projektu, które zakończyło się o godz. 20 w czwartek, zgłoszono ok. 100 poprawek. Komisja finansów nie byłaby ich w stanie merytorycznie rozpatrzeć na tyle szybko, aby udało się zdążyć z głosowaniem nad całą ustawą w tym samym dniu – wskazuje Henryk Kowalczyk (PiS), przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych.

Podkreśla, że komisja zbierze się i zaopiniuje poprawki przed kolejnym dniem obrad Sejmu (na razie jest zaplanowany na 3 czerwca, ale możliwe jest przyspieszenie tego terminu).

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.