Dziennik Gazeta Prawana logo

Jeden dodatek ruszył, rząd wykuwa kolejne

Rząd Mateusza Morawieckiego zastanawia się nad poszerzeniem grona beneficjentów dodatku rekompensującego wzrost cen energii
Rząd Mateusza Morawieckiego zastanawia się nad poszerzeniem grona beneficjentów dodatku rekompensującego wzrost cen energiiReporter
22 sierpnia 2022

W rządzie wciąż są dyskutowane pomysły na zmiany w szykowanej ustawie o dodatkach paliwowych. Opozycja tym razem nie zamierza stawać okoniem. Samorządy już przyjmują wnioski o dodatek węglowy i narzekają na niejasności w procedurach

Propozycje, by do ustawy dołączyć kolejny dodatek – dla osób kupujących butle z gazem – uzasadniany jest przez jego zwolenników tym, że ten rodzaj paliwa również zdrożał. Jeszcze w 2020 r. zakup butli i 11 kg propanu -butanu oznaczał wydatek do ok. 100 zł. Dziś to nierzadko ponad 200 zł. Sama wymiana butli to dziś połowa tej kwoty.

Pozostało 92% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.