PSL przeciwny planom rządu
Ludowcy dystansują się od rządowego planu konsolidacji i rozwoju. Waldemar Pawlak nie weźmie udziału w piątkowej prezentacji planu, którego celem ma być uzdrowienie finansów publicznych. - Wicepremier jest na urlopie do końca tygodnia - usłyszeliśmy wczoraj w resorcie gospodarki.
Sam plan lider ludowców określił wczoraj w rozmowie z reporterką RMF jako "osobistą inicjatywę Donalda Tuska i PO". Jego zdaniem nie ma mowy o tym, by to był dokument rządowy, bo nie został przedstawiony Radzie Ministrów. Końcowa wersja planu rzeczywiście powstaje w gronie: premier Tusk, szef doradców premiera Michał Boni i minister finansów Jacek Rostowski, ale w tej grupie nie było żadnego polityka PSL. Minister Boni nie rozumie tej krytyki. - Premier ma prawo do przedstawiania swoich autorskich programów, które potem są omawiane przez Radę Ministrów - mówi DGP.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.