Dziennik Gazeta Prawana logo

Za rok może zniknąć kilka uniwersytetów

29 czerwca 2018

W tym roku akademickim nawet 7 z 18 uniwersytetów może stracić swój status.

Nie będą spełniać wymogów ustawowych, jakie wiążą się z używaniem nazwy uniwersytet, politechnika czy akademia. W praktyce może się więc zdarzyć, że studenci, którzy dostali się w tym roku i rozpoczęli studia na uniwersytecie, ukończą np. akademię lub uniwersytet przyrodniczy. W związku z koniecznością ujednolicenia nazewnictwa uczelni, co przewidują uchwalone w 2005 roku przepisy, które teraz mają być realizowane, swoje tradycyjne nazwy mogą stracić np. Szkoła Główna Handlowa, Akademia Górniczo-Hutnicza i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.