Dziennik Gazeta Prawana logo

Szkoły wyższe wstrzymują podwyżki dla akademików

Pracownicy niektórych uczelni alarmują, że od 1 stycznia 2014 r. nie otrzymują pensji w wysokości zagwarantowanej im w tym roku przez resort nauki. Rząd zwleka bowiem z przelaniem pieniędzy

Resort nauki obiecał, że w tym roku na podwyżki dla pracowników uczelni publicznych trafi 1,9 mld zł. To już druga transza pieniędzy na wzrost płac akademików. Pierwszą otrzymali w ubiegłym roku. Ostatnia wypłynie na konta szkół wyższych w 2015 r. Łącznie na ten cel w ciągu trzech lat rząd obiecał przeznaczyć 5,8 mld zł, dzięki czemu pensje na uczelniach mają wzrosnąć aż o 30 proc.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.