Będziemy mieć problem z kształceniem lekarzy
Resort nauki wprowadza ostre kryteria otwierania kierunków medycznych. Nie spełniłby ich żaden z powstałych niedawno wydziałów
Kierunki lekarskie działające na zwykłych uniwersytetach otrzymały od resortu nauki niezadowalające noty. Mimo to, jak się dowiedział DGP, kolejne uczelnie ustawiają się w kolejce, chcąc kształcić na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym. To m.in. Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy czy Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.