Premiujmy nauczycieli najlepszych, a nie wszystkich
Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, z pewnością jest pracowita i ambitna. Pytanie, czy zmiany w jej resorcie należy wprowadzać tak szybko, a przede wszystkim tak wybiórczo. Wygaszanie gimnazjów stało się faktem i nikt już tego nie zmieni. Nauczyciele, dyrektorzy i samorządy ruszą z nowymi szkołami od 1 września 2017 r., a od 1 stycznia 2018 r. mają obowiązywać zmienione zasady finansowania oświaty. Tyle że mamy już maj, a projektu nie ma i nie wiadomo, jak będą wyglądać zasady wynagradzania nauczycieli i pozostałych pracowników oświaty. Tymczasem gminy przygotowują budżety na kolejny rok do listopada i nie chcą być potem zaskakiwane informacjami o tym, że będą musiały np. więcej dokładać do oświaty lub inaczej rozliczać się z pieniędzy otrzymywanych z centralnego budżetu w ramach subwencji. O wszystkich zmianach powinny wiedzieć wcześniej.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.