MON ostro ogranicza liczbę samochodów
Wojsko
Minister Tomasz Siemoniak podpisał decyzje zmieniające zasady korzystania ze służbowych samochodów osobowych w resorcie obrony narodowej. Wprowadzone tymi decyzjami zmiany pozwolą zmniejszyć o ponad 50 proc. liczbę samochodów eksploatowanych w komórkach organizacyjnych MON. Obecnie urzędnicy resortu są wożeni ponad 80 maszynami. - Celem są oszczędności - mówi rzecznik ministerstwa Jacek Sońta. Zmiana ma dać jeszcze jeden efekt - spora część floty samochodowej MON była wysłużona i utrzymanie aut w stanie używalności sporo kosztowało resort. MON tłumaczy, że wprowadzane zmiany pozwolą także na bardziej racjonalne wykorzystanie kierowców etatowych (żołnierzy zawodowych jednostki zabezpieczającej) i znaczne ograniczenie lub wyeliminowanie godzin nadliczbowych przez nich przepracowanych.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.