Policjant, czyli fotoradarowy akwizytor
WYKROCZENIA Funkcjonariusze mają nowe zajęcie: domykają po straży miejskiej sprawy mandatów za prędkość. Chodzą po domach i wręczają wezwania
Po tym jak z początkiem roku samorządy straciły uprawnienia do korzystania z urządzeń rejestrujących prędkość, dokańczaniem spraw mandatowych zajęła się policja. W sumie funkcjonariusze przejęli od straży miejskich i gminnych 300 tys. postępowań, które muszą dokończyć we własnym zakresie. Okazuje się, że policjanci szybko zakasali rękawy. W całym kraju rozpoczęła się akcja "motywowania" kierowców do szybkiego zakończenia spraw i opłacenia mandatów.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.