Nie ma komu rządzić wojskiem, potrzeba nam generałów
15 sierpnia prezydent wręczy kilkanaście nominacji. Drugiej gwiazdki doczeka się m.in. dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej. Najwyższych oficerów mamy jednak za mało
W tym roku tradycyjnie w dniu Święta Wojska Polskiego prezydent Andrzej Duda wręczy najwyższym oficerom nominacje na kolejne stopnie. Gwiazdki dostanie kilkunastu żołnierzy, w tym awanse z pułkownika na generała brygady (pierwsza gwiazdka) – mniej niż dziesięciu żołnierzy. Najprawdopodobniej drugą gwiazdkę odbiorą m.in. dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej generał brygady Wiesław Kukuła i generał brygady Maciej Jabłoński. Niektórych kolejna gwiazdka dla gen. Kukuły może zaskakiwać, ponieważ był on postrzegany jako bliski współpracownik Antoniego Macierewicza, którego ludzie po jego odejściu z resortu byli z MON zwalniani.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.