Dziennik Gazeta Prawana logo

Nie ma komu rządzić wojskiem, potrzeba nam generałów

W tym roku będą trzykrotne nominacje generalskie: 1 marca (na zdj.), 15 sierpnia i 11 listopada
W tym roku będą trzykrotne nominacje generalskie: 1 marca (na zdj.), 15 sierpnia i 11 listopadanieznane / fot. Andrzej Iwańczuk/Reporter
7 sierpnia 2018

15 sierpnia prezydent wręczy kilkanaście nominacji. Drugiej gwiazdki doczeka się m.in. dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej. Najwyższych oficerów mamy jednak za mało

W tym roku tradycyjnie w dniu Święta Wojska Polskiego prezydent Andrzej Duda wręczy najwyższym oficerom nominacje na kolejne stopnie. Gwiazdki dostanie kilkunastu żołnierzy, w tym awanse z pułkownika na generała brygady (pierwsza gwiazdka) – mniej niż dziesięciu żołnierzy. Najprawdopodobniej drugą gwiazdkę odbiorą m.in. dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej generał brygady Wiesław Kukuła i generał brygady Maciej Jabłoński. Niektórych kolejna gwiazdka dla gen. Kukuły może zaskakiwać, ponieważ był on postrzegany jako bliski współpracownik Antoniego Macierewicza, którego ludzie po jego odejściu z resortu byli z MON zwalniani.

Pozostało 83% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.