Dziennik Gazeta Prawana logo

Tylko pracujący stale w temperaturze powyżej 30°C odpoczną przy klimatyzacji

Jedynie takim osobom pracodawca ma obowiązek zapewnić odpowiednio schłodzone pomieszczenie na czas ich przerwy w pracy. Dotyczy to także zatrudnionych na umowy cywilnoprawne

Obowiązkiem pracodawcy w porze letniej jest zapewnienie pracownikom właściwego komfortu cieplnego. W przypadku szczególnej kategorii pracowników niewystarczające jest zapewnienie właściwej wymiany powietrza podczas wykonywania pracy ‒ konieczne jest zapewnienie pomieszczenia do wypoczynku wyposażonego w klimatyzację. Obowiązek taki ma pracodawca w stosunku do pracowników wykonujących pracę w pomieszczeniach, w których temperatura spowodowana procesami technologicznymi jest stale wyższa niż 30°C (303 K).

Pozostało 94% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.