Dziennik Gazeta Prawana logo

Firmy więcej zapłacą za zatrudnianie cudzoziemców

Pracodawca będzie musiał zapłacić 100 zł, zamiast 30 zł, za złożenie oświadczenia o zatrudnieniu cudzoziemca. Podwyżka obejmie ok. 128 tys. firm i będzie je kosztowała łącznie 46 mln zł tylko w tym roku

Potwierdzają się informacje DGP o tym, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej planuje podnieść o 70 zł opłatę, którą ponosi pracodawca za wpisanie do rejestru oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. Tak wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie wysokości wpłat dokonywanych w związku ze złożeniem wniosku o wydanie zezwolenia na pracę lub zezwolenia na pracę sezonową oraz złożeniem oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi, który został przesłany do konsultacji.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.