Koniec z kominami płacowymi lekarzy. Resort zdrowia szykuje rewolucję w zarobkach
Koniec z wysokimi zarobkami lekarzy w stosunku do średnich stawek rynkowych, pełna transparentność wynagrodzeń i limit czasu pracy – tak resort zdrowia chce zreformować system, a co za tym idzie, uporządkować kwestie wynagrodzeń medyków. Nie wszystkie rozwiązania mają jednak poparcie ekspertów, według których należy zacząć od zmian w wycenach świadczeń.
Afera w warszawskim Szpitalu Południowym tylko potwierdziła istniejące dysproporcje płacowe oraz rekordy godzinowe w czasie pracy w sektorze medycznym. Stała się też okazją do tego, by ponownie przyjrzeć się zarobkom w służbie zdrowia. Zdaniem resortu zdrowia przyszedł czas na porządki. Dlatego proponuje rozwiązania, które mają uzdrowić istniejącą sytuację, w której pieniądze z NFZ zamiast na opłacenie świadczeń medycznych idą na pensje lekarzy.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.