Dziennik Gazeta Prawana logo

Przyszła druga fala pandemii i Polacy znowu robią zapasy

Do sklepów chodzimy rzadziej, ale za to robimy większe zakupy, zwłaszcza żywności
Do sklepów chodzimy rzadziej, ale za to robimy większe zakupy, zwłaszcza żywnościembuk-importer
17 listopada 2020

Tym razem powodem gromadzenia żywności jest nie tylko obawa przed restrykcjami, ale chęć przygotowania się do własnej kwarantanny

W ostatnich tygodniach kupujemy zdecydowanie więcej produktów spożywczych. Dane Listonic, aplikacji mobilnej do tworzenia list zakupów, pozwalają oszacować, że w tej kategorii przeciętne zestawienie produktów wydłużyło się o 45 proc. Wskazuje to, że Polacy znów robią zakupy na zapas – podobnie jak u progu pierwszej fali pandemii.

Pozostało 93% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.