Dziennik Gazeta Prawana logo

Kryzys w gastronomii wciąż się pogłębia

12 października 2020

Branża przewiduje, że powrót do stanu sprzed epidemii zajmie kilka lat. Jednym z powodów są nowe restrykcje związane z prowadzeniem działalności

Wraz z objęciem całej Polski żółtą strefą, nowe obostrzenia dotknęły także lokale gastronomiczne. Mowa o konieczności zapewnienia co najmniej 4 mkw. przestrzeni na jedną osobę w kawiarni czy restauracji. Zdaniem przedsiębiorców nowe wytyczne wydłużą czas odrabiania strat po wiosennym lockdownie. Szczególnie że w związku z rosnącą falą zakażeń niektórzy z nas znów ograniczają wyjścia na zewnątrz i przechodzą na pracę zdalną.

Pozostało 90% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.