Nowe modele nadzieją tyskiej fabryki
Polska z dwoma nowoczesnymi zakładami będzie najważniejszym w tej części Europy krajem dla Stellantisu, koncernu, jaki powstanie w wyniku fuzji Fiata-Chryslera i Peugeota-Citroëna
Na Śląsku produkowane będą trzy nowe modele samochodów – Fiata, a także należących do koncernu marek Jeep i Alfa Romeo. Produkcja ma zacząć się w drugiej połowie 2022 r., a jeszcze do czerwca mają zostać zamontowane w zakładzie pierwsze maszyny. Wartość inwestycji to 755 mln zł. Początkowo Jarosław Gowin, wicepremier i minister rozwoju, informował na Twitterze o 2 mld zł. Szybko jednak skasował wpis. Później była mowa o „perspektywie wielokrotnego zwiększenia nakładów”.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.