W Polskiej Miedzi CSR jak DNA
Społeczna odpowiedzialność firm i zrównoważony rozwój nie rozpoczęły się w momencie zdefiniowania tych pojęć. Dla KGHM to element strategii i korporacyjnej kultury od dziesięcioleci.
Miedziowy gigant od początku pandemii pomagał służbie zdrowia w walce z wirusem. KGHM przekazywał i nadal przekazuje pracownikom służby zdrowia środki i materiały ochrony osobistej, finansuje zakupy sprzętu medycznego dla szpitali, zarówno na Dolnym Śląsku, jak i w Polsce. Należąca do GK KGHM spółka NITROERG błyskawicznie rozpoczęła produkcję i dystrybucję Nitroseptu – płynu do dezynfekcji, który był szczególnie potrzebny w pierwszej fazie walki z pandemią. Materiały i środki ochronne trafiły również do szkół, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji publicznych zaangażowanych w walkę z koronawirusem. W drugiej fali pandemii, zgodnie z dyspozycją rządu KGHM zaangażował się w utworzenie na Dolnym Śląsku trzech szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.