Dziennik Gazeta Prawana logo

Będzie lepiej, jeśli Europa wyjdzie z kłopotów

29 czerwca 2018

Kontynuacja wzrostu gospodarczego, niewielki spadek bezrobocia, ale też rosnący do niebezpiecznego poziomu dług publiczny - tak będzie wyglądał rok 2011 według członków Rady Monitorującej "DGP". By nie spełniły się najczarniejsze scenariusze, nasi eksperci zachęcają rząd do przeprowadzenia prawdziwych reform

Choć przyszły rok powinien być lepszy od obecnego, to jednak rośnie skala zagrożeń i zwiększa się niepewność. Można zaryzykować twierdzenie, że w 2011 r. znaków zapytania wcale nie będzie mniej niż w 2009, kiedy po upadku Lehman Brothers świat wpadł w potężne tarapaty. O ile w 2008 roku kłopoty zaczęły się od USA, tym razem punktem zapalnym może się okazać nasze najbliższe otoczenie: strefa euro.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.