Przyszła kanclerz Niemiec będzie od Zielonych? W nowym układzie sił to realne
Kandydatką Zielonych na kanclerz Niemiec została wczoraj Annalena Baerbock
– Nigdy nie byłam kanclerz ani minister. Jestem za odnową, za utrzymaniem status quo są inni – mówiła wczoraj Annalena Baerbock, która została kandydatką Zielonych na szefa rządu po wrześniowych wyborach parlamentarnych. W swojej przemowie Baerbock nawiązała m.in. do podpisywania Porozumienia Klimatycznego w Paryżu, które obserwowała wraz z córką na żywo – dając jasny sygnał co będzie jej priorytetem. – Wynaleźliśmy samochód. Ale wynaleźliśmy także rower – stwierdziła w swoim kilkunastominutowym przemówieniu, w którym jednak zabrakło konkretów programowych. Za to była mowa o solidarności międzypokoleniowej czy o tym, że jako 40-latka dorastała w zjednoczonych Niemczech i zjednoczonej Europie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.