Polska ziemia ciągle w Czechach
Czesi nie zwrócą nam szybko długu granicznego - 370 hektarów gruntów, jakie winni są Polsce od 52 lat. Polsko-czeska komisja graniczna zakończyła wczoraj przegląd wybranych odcinków granicy. - Jest postęp w negocjacjach, ale na razie trudno powiedzieć, kiedy zostanie zawarte porozumienie - mówi płk Zbigniew Szlezak, wiceprzewodniczący delegacji polskiej Stałej Polsko-Czeskiej Komisji Granicznej. Dług graniczny powstał w wyniku umowy między PRL a Czechosłowacją. Jej efektem była zmiana granic obu państw przeprowadzona w 1958 r. Czechosłowacja oddała nam 837 hektarów, ale sama przyjęła od nas 1205 hektarów. Według ustaleń sprzed dwóch lat Czesi mieli uregulować swoje zobowiązania do końca 2011 roku.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.