Dziennik Gazeta Prawana logo

Zabawki gorsze od Shreka

1 lipca 2018

Po dziesięciu dniach od premiery animowany film studia Pixar "Toy Story 3" zarobił prawie 200 mln dolarów. Producenci liczą, że będzie to najbardziej dochodowy film w serii.

W piątek "Toy Story 3" miało na koncie 185 mln dol. wpływów wyłącznie z amerykańskich kin. To niewiele mniej niż pierwsza część zarobiła w Stanach Zjednoczonych w ogóle. Ostrożne szacunki mówią, że po weekendzie (dokładne wyniki poznamy dopiero dziś) wpływy ze sprzedaży biletów przekroczą 200 mln dol. "Toy Story 3" zrobiło też najlepszy wynik otwarcia (czyli wpływów z pierwszego weekendu wyświetlania) w historii Pixara. Jest więc szansa, że nie tylko będzie to najbardziej dochodowy film cyklu, ale również największy kasowy sukces na koncie studia. Rekord zysków należy w tej chwili do filmu "Gdzie jest Nemo?", który w amerykańskich kinach zarobił w 2003 roku 340 mln dol.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.