Gminy czekają na wniesienie opłat kapslowych
Do 31 stycznia właściciele sklepów monopolowych, restauratorzy i inni przedsiębiorcy oferujący napoje alkoholowe powinni złożyć oświadczenia o rocznej wartości sprzedaży trunków w 2011 roku i wnieść stosowne opłaty
W celu pozyskania dodatkowych środków na finansowanie zadań związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych oraz z integracją społeczną osób uzależnionych od alkoholu gminy pobierają opłatę za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych (tzw. kapslowe). Obowiązek jej uiszczania spoczywa na przedsiębiorcach niezależnie od rodzaju prowadzonej przez nich działalności gospodarczej i tego, czy prowadzą mały sklep spożywczy, gdzie sprzedają tylko piwo, czy posiadają sklep monopolowy lub restaurację. Zaniedbanie w tym zakresie skutkuje za każdym razem wygaśnięciem zezwolenia na sprzedaż alkoholu z mocy prawa i w konsekwencji brakiem możliwości sprzedaży napojów alkoholowych przez kolejne sześć miesięcy. Decyzję potwierdzającą tę okoliczność wydaje wójt lub burmistrz (prezydent miasta).
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.