Na rewolucję poczekamy jeszcze 9 miesięcy
Samorządy odetchnęły z ulgą, a niektóre jeszcze nie dowierzają. Przygotowana w ekspresowym tempie nowelizacja, która miała obowiązywać jeszcze przed wyborami, wejdzie od nowej kadencji
Czyli za mniej więcej 9 miesięcy - w dniu wyborów do rad. Dziś wprawdzie ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych zaczyna obowiązywać, ale nie oznacza to natychmiastowej konieczności kupowania kamer, przygotowywania raportów o stanie gminy czy powoływania komisji do spraw petycji. Wszystko za sprawą art. 15 nowelizacji. Zgodnie z nim m.in. przepisy ustaw o samorządzie gminy, powiatu i województwa stosuje się do kadencji organów JST następujących po kadencji, w czasie której niniejsza ustawa weszła w życie. Takie rozumienie przepisów potwierdza też MSWiA.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.