Jak wykorzystać monitoring do poprawy bezpieczeństwa w gminie
Monitoring jest nie tylko narzędziem pomocnym w rozstrzyganiu spraw związanych z wykroczeniami czy przestępstwami popełnianymi na ulicach miast. Instalowanie kamer w miastach pozwala na monitorowanie określonej przestrzeni, dostrzeganie ewentualnych zagrożeń i szybką interwencję w przypadkach ich występowania, a także rejestrowanie zdarzeń. Pozwala także ocenić sytuację na drogach, skrzyżowaniach i ułatwia kierowanie ruchem. Pełni też funkcję prewencyjną, odstraszając od naruszania porządku publicznego w miejscach objętych zasięgiem kamer. W zależności od miast liczba przestępstw i wykroczeń popełnianych w nadzorowanych punktach jest od 25 do 75 proc. mniejsza. Jak jednak podkreślają eksperci, warunkiem koniecznym dla zaistnienia tych zmian jest jednak skoordynowanie monitoringu z działaniem służb mundurowych.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.