Sędziowie chwalą projekt Narodowego Banku Polskiego i "DGP"
Aż 100 proc. sędziów sądów apelacyjnych, którzy wzięli udział w szkoleniach pt. "Karnoprawne aspekty działalności bankowej i finansowej", uważa, że zdobyta w ten sposób wiedza przyda się im w pracy.
Organizowane przez Narodowy Bank Polski i "Dziennik Gazetę Prawną" szkolenia są adresowane do sędziów i prokuratorów. Wykładowcami są praktycy, czyli osoby zatrudnione w bankowych sekcjach bezpieczeństwa i organach podatkowych, a także specjaliści zajmujący się bezpieczeństwem finansowym w fimach doradczych.
- Szczególny nacisk jest kładziony na kwestie dowodowe - mówi Robert Grądzki z "Dziennika Gazety Prawnej". - Strategicznym celem naszego projektu jest przygotowanie sędziów i prokuratorów do sprawnego działania w sprawach dotyczących czynów karalnych związanych z działalnością banków lub przy wykorzystaniu mechanizmów opartych na tej działności - dodaje.
W efekcie podczas spotkań dostarczana jest nie tylko wiedza niezbędna przy orzekaniu w sprawach o przestęptwa finansowe, ale także o techniczych aspektach funkcjonowania systemów bankowych, rozliczeniowych i księgowych. Cenią to sobie przede wszystkim sędziowie sądów apelacyjnych. Wszyscy w naszej ankiecie stwierdzili, że zdobyta na szkoleniu wiedza przyda się im w pracy. Wysokie oceny wystawili też wykładowcom - doceniono sposób przekazywania wiedzy.
Spotkania uzyskały też maksymalne noty od prezesów i kuratorów sądów rejonowych. Warsztaty dobrze ocenili również sędziowie sądów okręgowych. Nasi słuchane postulowali także inne tematy - zaproponowali, by w przyszłości zorganizować spotkania dotyczące prawa podatkowego, karnrgo skarbowego i bankowego.
@RY1@i02/2010/146/i02.2010.146.197.004c.001.jpg@RY2@
Fot. Marek Matusiak
UW
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu