Dziennik Gazeta Prawana logo

Telemarketerzy wciąż bezkarni

Handel

Nie ma wysypu skarg na telemarketerów, bez zgody abonenta dzwoniących, wysyłających SMS-y lub e-maile reklamowe. Dodatkowe narzędzie do walki ze spamem miały dać przepisy obowiązujące od 25 grudnia 2014 r. Zgodnie z art. 172 ustawy - Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) zakazane jest "używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących do celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę". Za złamanie tego zakazu grozi kara do 3 proc. rocznego przychodu firmy. Mówiąc wprost - bez wyraźnej (nie może być dorozumiana) zgody, nikt nie ma prawa nękać nas telefonami, wiadomościami tekstowymi czy e-mailami.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.